kawa mrożona thermomix
GotowanieKuchnia ThermomixMoja wiedza
1

Kawa mrożona Thermomix

Szukasz przyjemnej ochłody w upalny dzień? Sprawdź, jak smakuje kawa mrożona w urządzeniu Thermomix, którą przygotujesz w kilka chwil. Ciekawą propozycją jest także kawa mrożona Thermomix z lodami np. śmietankowymi czy waniliowymi. Dowiedz się, jak zrobić energetyczne i orzeźwiające frappe.

Poniżej znajdziesz szybki przepis na domową kawę mrożoną dla 4 osób:

  1. W naczyniu Thermomix należy rozdrobnić 50 g cukru i 30 g ulubionej kawy rozpuszczalnej przez 10 sek./ obr. 10.
  2. Dodać 250 g kostek lodu i kontynuować 20 sek./ obr. 10.
  3. Wlać 500 g zimnego mleka i spieniać, odpowiedzią na pytanie, ile czasu powinien trwać ten etap jest czas 15 sek. na obrotach 6.

Jeśli do przepisu dołożymy 2 łyżeczki aromatu waniliowego lub 15 g cukru waniliowego wyjdzie nam rewelacyjna waniliowa kawa mrożona Thermomix, która urzeka smakiem i aromatem. Chcąc przygotować wersję dla najmłodszych, kawę rozpuszczalną można zastąpić kawą zbożową, czyli np. inką.

Doskonałe połączenie tworzy kawa mrożona z lodami Thermomix, właściwie można taki duet nazwać deserem. Dzieło wieńczy dekoracja, którą można wykonać, robiąc kleksa z bitej śmietany, bądź posypując po wierzchu startą czekoladą lub kakao.

Kawa mrożona Thermomix z mlekiem kokosowym

Dedykowana szczególnie osobom z nietolerancją laktozy, kawa mrożona Thermomix z mlekiem kokosowym, to świetna alternatywa dla mleka krowiego. Jeśli chcemy, aby nasza kawa wyglądała magnetycznie, zadbajmy o sposób podania. Przed przygotowaniem kawy mrożonej warto zwilżyć górną krawędź szklanki np. likierem kawowym i zanurzyć w płaskim spodku z wiórkami kokosowymi czy czekoladowymi, przykleją się tworząc apetyczną dekorację.

Do sporządzenia 1 dużej szklanki (pojemność ok. 300ml) potrzebne będą następujące składniki:

  • 10 g kawy rozpuszczalnej
  • 100 ml wody
  • 150 ml mleczka kokosowego
  • 10 g cukru
  • 10 kostek lodu.

W naczyniu Thermomix umieszczamy wymienione składniki na kawę mrożoną z mlekiem kokosowym, miksujemy na obrotach 7 przez 30 sekund. Otrzymujemy rewelacyjną kawę o gęstej i aksamitnej konsystencji charakteryzującą się ciekawym, kokosowym aromatem.

zimna kawa z thermomix

One thought on “Kawa mrożona Thermomix

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *